دوست داشتم مسافرت بروم و آفرود خریدم. ۲-۳ ماه نگذشته بود که کرمانشاه زلزله آمد و جون ما به نیروهای امداد اعتماد نداریم خودمان برای کمک به مردم به مناطق زلزله زده رفتیم. 

هشتگی ساختم به نام جازموریان تنها نیست، از همین‌جا بود که داستان جازموریان شروع شد. اولین اقدامم گرفتن شناسنامه بود خیلی از مردم آن منطقه شناسنامه نداشتند…

سروش صلواتیان خالق جازموریان تنها نیست

صلواتیان سال ۶۵ در همدان به دنیا آمد. مثل اکثر همشهری‌هایش کوه‌نودری را دوست داشت. در دوران تحصیل نیز به ورزش و کارکردن اهمیت بیشتری قائل می‌شد. سروش صلواتیان به اجبار مادرش کنکور داد و در دانشگاه ساوه مهندسی قبول شد. بعد از مدتی صلواتیان و خانواده به تهران مهاجرت کردند. پدر یکی از دوستان سروش هتلی برای کره‌ای‌ها داشت و سروش که به تازگی ماشین خریده بود مسافران کره‌ای را از فرودگاه به هتل می‌آورد. از اینجا بود که ارتباط صلواتیان و کره‌ای‌ها آغاز شد. بعد از مدتی دایی صلواتیان فوت کرد و معنای زندگی برای سروش تغییر کرد. سروش تصمیم گرفت که از ایران برود اما دوست داشت که قبل از رفتن ایران را بگردد. آفرودی خرید و با دوربینی به مناطق مختلف ایران می‌رفت و فیلم تهیه می‌کرد. بعد از مدتی زلزله کرمانشاه پیش آمد و سروش صلواتیان برای کمک به مردم زلزله زده به آن‌جا رفت. بعد از مدتی یکی از دانشجوهای برادرش از منطقه بلوچستان گفت و مشکلاتی که آن منطقه داشت. از آن‌جایی که سروش صلواتیان علاقه به فعالیت‌های اجتماعی پیدا کرده بود به این منطقه رفت و مشکلات زیادی دید و تصمیم گرفت که ساکن حاشیه تالاب جازموریان شود. سروش صلواتیان فراتر از انتظارش در این مدت فعالیت داشته است. صلواتیان در این مدت ۱۴مدرسه، ۱کتابخانه، ۷خانه و ۱۴۰ سرویس بهداشتی ساخته است. 

سروش صلواتیان فعال اجتماعی در رویداد هشتم چامه