مصطفی حسینی مدیرعامل مکتب‌خونه

همیشه باید یک قدم جلوتر باشیم. وقتی ما به دنبال آموزش آنلاین و دوره‌های OCW رفتیم کسی فکرش را نمی‌کرد روزی برسد که آموزش مجازی تا این حد متداول، ضروری و محبوب باشد؛ و راز موفقیت ما تشخیص نیاز پیش از ظهور آن بود.

مصطفی حسینی

مصطفی حسینی فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد MBA از دانشگاه شریف است. در دوران دانشجویی ایده راه‌اندازی نمونه ایرانی خان آکادمی که از سایت‌های فعال در حوزه آموزش مجازی بود به ذهنش رسید. مکتب‌خونه سال 90 با انتشار فیلم‌های خان آکادمی و ویدئو بعضی از کلاس‌های دانشکده ریاضی دانشگاه شریف کار خود را شروع کرد. حسینی و تیمش خیلی زود متوجه شدند که اقبال مخاطبان به ویدئوهای فارسی است؛ پس سراغ فیلم‌برداری کلاس‌های درس شریف رفتند و خیلی زود از سراسر کشور دانشجویان داوطلب شروع به ارسال فیلم‌های کلاس خود کردند. مکتب‌خونه سالها برنامه درآمدزایی نداشت و کاملا رایگان بود تا اینکه با گسترش کار تغییرات عمده‌ای در مکتب‌خونه ایجاد شد و با تولد مکتب‌پلاس این مجموعه به درآمدزایی رسید. در حال حاضر مکتب‌خونه بزرگ‌ترین آرشیو کلاس‌های درسی دانشگاه‌های برتر کشور را دارد و حدود 12هزار ساعت محتوای آموزشی رایگان در سایت مکتب‌خونه موجود است.

چامه رویدادی مستقل است که تلاش دارد با روایتی داستانی و دست اول تجربیات گروهی از کارآفرینان، سرمایه­ گذاران، دانشمندان و سیاست گذاران را به نسل آتی کارآفرینان و نخبگان منتقل نماید و در این میان الگوهای نمونه را به زیست بوم نوآوری کشور معرفی نماید.

کلیه حقوق این سایت متعلق به چامه می‌باشد.